Kampanie Google Ads

Reklama Ads w Google to system reklamowy, który umożliwia wyświetlanie reklam w formie tekstu bądź produktu w wyszukiwarce. Daje również możliwość wyświetlania reklamy typu video na YouTube.

Na czym polegają reklamy w Google?

Wyświetlanie reklamy najczęściej rozpoczyna się od wpisania przez użytkownika frazy związanej z Twoimi słowami kluczowymi określonymi przy reklamie, a Twoja reklama pojawi się właśnie wśród tych wyszukiwań. Po kliknięciu daną reklamę internauta zostanie przeniesiony na określoną przez Ciebie stronę docelową, a więc najczęściej witrynę bądź sklep internetowy lub na przykład na landing page.

Warto prowadzić reklamy w formie Google Ads ze względu na to, że Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie, a w samej Polsce w każdej minucie korzystają z niej miliony Polaków.

Kampanie Google Ads

Jakie wyróżniamy rodzaje reklamy Google Ads?

YouTube – wideo w sieci YouTube i innych partnerów Google. Co ciekawe, może być to zarówno reklama, którą można pominąć, jak i taka, która musi być wyświetlana do końca.

Search – reklamy w formie tekstu w sieci wyszukiwań. Ich głównym celem jest sprowadzenie jak największego ruchu na stronie internetowej (ruch wysokiej jakości)

Display – grafiki wyświetlane we wszelkich witrynach, które należą do sieci partnerów Google. Ich celem jest podążanie za użytkownikiem, kiedy przegląda inne strony internetowe.

PLA – reklamy produktowe w sieci wyszukiwania, a więc są to kampanie sprzedażowe. Mają one na celu pozyskanie jak największej konwersji i zwrotu wydatków na reklamę.

Oczywiście potencjał reklam Google Ads na tym się nie kończy. Do wyboru mamy jeszcze wiele dalszych optymalizacji, tak, aby jak najbardziej zwiększyć prawdopodobieństwo osiągnięcia wyznaczonego sobie celu.

Reklamowanie firmy w Google Ads może przynieść niesamowite efekty. Zastanawiasz się jaki rodzaj reklamy będzie najlepszy w Twojej branży? Pamiętaj – nie tyle ważna jest działalność firmy, ile cele, jakie chcesz osiągnąć dzięki reklamie Google Ads. Pamiętaj, że możesz również skorzystać z obsługi kampanii przez profesjonalistów.