Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie – co to jest?

Najprościej rzecz ujmując pozycjonowanie stron www to szereg czynności prowadzących do zwiększanie widoczności witryny w sieci. Umiejętnie przeprowadzone sprawia, że promowana strona znajduje się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwarki Google. Co ważne można je wykonać za darmo przy pomocy własnych lub umiejętności, jednak większość przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług specjalistów SEO. Takie rozwiązanie jest stosunkowo tanie, a praca fachowca przynosi wymierne korzyści.

Warto zaznaczyć, że pozycjonowanie to czynność marketingowo mająca przynosić pozytywne efekty po jakimś czasie, zazwyczaj jest to kilka miesięcy. Dlatego decydując się na jego przeprowadzenie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Osoby preferujące błyskawiczne efekty powinny łączyć pozycjonowanie z reklamami Google Ads.

Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron www – na czym polega

Jak wspomniano powyżej pozycjonowanie składa się wiele czynności. Pierwszą i najważniejszą z nich jest umiejętny dobór i rozmieszczenie słów kluczowych. To właśnie te frazy mają kluczowy wpływ na algorytmy Google. Słowa kluczowe powinny być zbliżone do haseł wyszukiwanych przez internautów. Nie można zapominać o odpowiedniej treści, ponieważ same frazy w połączeniu z nie merytorycznym tekstem nie będą stanowiły zachęty dla klienta. Konsumenci doceniają specjalistyczne artykuły, które sprawiają, że właściciel strony jawi się w ich oczach jako fachowiec w swojej dziedzinie.

Kolejna kwestia to optymalizacja strony internetowej. W czasie jej przeprowadzania należy zadbać o prawidłowe stosowanie kodu źródłowego oraz języka HTML. Ponadto witryna powinna być responsywna, co oznacza, że może być ogląda nie tylko na komputerze, ale i na innych urządzeniach takich jak tablet lub smartfon. Inną niezwykle istotną czynnością jest budowanie linków wewnętrznych i zewnętrznych. Te pierwsze ułatwiają poruszanie się po stronie. Linki zewnętrzne są pozyskiwane z innych stron, na przykład z blogów, postów na forach, popularnych portali lub z artykułów sponsorowanych.

Zalety pozycjonowania

Jak łatwo się domyślić pozycjonowanie to czynność przynoszące szereg korzyści. Wśród najważniejszych z nich należy wymienić:

Zwiększenie ruchu organicznego na stronie

Największa korzyść wynikająca z pozycjonowania. Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwarki przekłada się na większą liczbę odwiedzających, czyli potencjalnych klientów.

Budowa zaufania do marki

Klienci opierają się na wynikach wyszukiwarki Google, a strony znajdujące się na jej szczycie traktują jako najlepsze w danej branży.

Zdobywanie przewagi nad konkurencją

Analiza i umiejętne wykorzystanie słów kluczowych pozwalają na poznanie potrzeb klientów. Ich znajomość daje olbrzymią przewagę nad konkurencją w danej dziedzinie.

Targetowanie geograficzne

Pozycjonowanie to doskonały sposób na promowanie lokalnych biznesów, co przekłada się na większą sprzedaż bezpośrednią.